Kaarinan Syysmaraton

Osallistujat sarjoittain


 
 
M 10km
1003 Aalto Mauri Talikko Consulting 
1006 Aaltonen Toni  
1007 Ahola Janne Jänis 50min FMR 
1013 Ahonen Juha  
1029 Brysch Erik  
1043 Forsell Jari  
1044 Forsell Matias  
1051 green samuel  
1054 Hagström Vesa  
1061 Harju Jarmo Turun Valpas 
1068 Harmovaara Ilmari Ei seuraa 
1072 Heino Petri Team Raju 
1075 Helminen Jere Turun Urheiluliitto triathlon 
1073 Hilliranta Tommi  
1090 Hinders Henrik  
1092 Hovi Petri  
1109 Immonen Riku Turku Muay Thai 
1110 Järvenpää Kari LahtiSport ( LS ) 
1118 Katava Tapio Velo Salo 
1121 Kaunisto Petri Auranmaan Painiseura 
1122 Koski Petri Turku 
0 Koskinen Kalevi Hugo TuWe 
1131 Kouru Rauli  
1132 Kujanpää Timo Huhkolan Mahtietanat 
1133 Kurula Mikael  
1134 Kutila Mika Rum Cola Runners 
1135 Kuusinen Markku Velo Salo 
1136 Kuutti Ville  
1137 Kytönen Kari  
0 Lahti Tero  
1138 Lautz Louis  
1139 Lindholm Jussi HFT 
0 Littunen Antti  
1140 Liukkonen Jukka  
1141 Mäkinen Reima Team RAJU 
0 Mäkinen Tero Kaarinan Juoksuklubi 
1142 Malinen Kai-Kristian  
1143 Muñiz Mariño Ángel Rum Cola Runners 
1144 Nikkari Jussi  
1145 Österbacka Ronald Åbo Turnförening 
1889 Puuronen Ismo  
1146 Ruutuvaara Tero Sanomain Kerho 
1148 Sarkki Kalle Turku Muaythai Ry 
1151 Seitsonen Heikki  
1152 Sigfrids Stefan  
1153 Siponen Aro   
1154 Taskinen jari  
1155 Törnqvist Tapani  
1156 Tuominen Jyrki  
1157 Tuominen Lari Helsinki Triathlon Ry 
1158 Uitto Jukka VSVU 
1159 Vihriä Marko  
1160 Viitala Timo Raisio 
1161 Wärri Pekka  
1162 Wingate Stuart  
55 juoksijaa
 
M maraton
4230 Aspelin Robin Skräbböle Runners 
4240 Heilala Janne  
4267 Imponen Mikko  
4289 Isohanni Allan Wiiniklonkut 
4290 Jokinen Petteri Velo Salo 
4291 Juolevi Joonas  
4000 Koivisto Juha  
4292 Kotila Pekka  
4293 Lamminpää Simo  
4294 Lehtinen Tero Kuntopaikka.fi 
4295 Leino Tuukka Castia Athletes 
4001 Mäkinen Markus   
4002 Markko Juho TKU Endurance 
4296 Mononen Mikko Kalmar 
4297 Nieminen Saku  
4003 Niittylaakso Vesa Team Niittylaakso 
4004 Nordqvist Ville Tropics 
4298 Paavola Sami  
4005 Pakonen Olli Helsinki 
4299 Rauhalinna Niko  
4689 Salonius Jami  
4006 Silmunen Matias  
4691 Simpanen Juuso FMR 
4694 Skyttä Henri Lieto-Koris 
4702 Tättilä Tuomas Vasaramäen Wauhti 
4703 Uusilehto Antti TuUL Triathlon 
4706 Viita Samuli  
4797 Weeda Vincent Team Hoka 
28 juoksijaa
 
M puolimaraton
2000 Aaltonen Janne FMR 
2001 Aronen Jukka-Pekka  
2002 Auvinen Janne TuUl 
2003 Heinonen Jussi Team Uniikki-K_______ 
2004 Heiskanen Juuso  
2005 Hollanti Antti B12 
2006 Hukari Arni Vlk Mtb 
2007 Huovinen Jere  
2008 Hurtig Henrik  
2009 Hurtig Petrus  
2010 Järvinen Juha Team RAJU 
2011 Kallio Jesse  
2012 Kant Marko  
2013 Kapanen Konsta Fitnesspojut 
2014 Karvinen Janne Turku 
2015 Karvo Jani  
2016 Kero Joonatan  
2017 Kestilä Samu Oili Jalonen Oy 
2018 Kettunen Timo  
2019 Kolvanki Juho  
2020 Koski Juhana  
2021 Kuivalainen Jaakko B12 - Powerwalking Group 
2022 Kuivalainen Markku  
2023 Kulmala Oskari Turun urheiluliitto 
2024 Kulpakko Pekka Espoon Tapiot 
2025 Laaksonen Lauri Ahmat 
2026 Laihinen Mikko  
2027 Leppinen Mats  
2028 Levälehto Riku  
2029 Liuhto Niilo  
2030 Mälkönen Jari Team Uniikki-K_______ 
2031 Malmikoski Kari Turku 
2032 Mattila Kari Pargas If 
2033 Neuvonen Eino  
2034 Neuvonen Joona  
2035 Nummela Daniel  
2036 Nurmi Tommi  
2037 Oksanen Jesse   
2038 Oksanen Ville Team RAJU 
2039 Ovaska Marko  
2040 Paajanen Juho Ahmat 
2041 Paananen Ilkka  
2042 Partanen Eero  
2043 Puhakka Hannu  
2044 Rämä Tomi GS Maiano 
2045 Ranki Tero 
2046 Rautio Jaakko  
2047 Rautio Markus  
2048 Rinne Petteri  
2049 Ronkainen Simo Jänis 1:40 / FMR 
2050 Rusi Anssi Ahmat 
2051 Salminen Juho  
2052 Saloranta Timo B12 - Powerwalking Group 
2053 Siltanen Simo AngA 
2054 Silvola Pasi Team SBR Finland 
2055 Sivosavi Juho-Kusti Turun Weikot 
2056 Sjöman Miika  
2057 Somero Atte NasTri 
2058 Toukonen Teemu  
2059 Tuominen Antti  
2060 Viiri Tapio Hirvensalon Heitto 
2061 Vilska Kimmo B12 -Powerwalking Group 
2062 Virlander Riku  
2063 Ylikoski Akseli Porin Tarmo 
2064 Yrjölä Tuomas  
65 juoksijaa
 
M17 10km
1163 Aalto Arvi Talikko Consulting 
0 Kero Elmeri Turun Urheiluliitto 
1164 Lahesmaa Eliel  
1165 Malmivaara Kenny Kaarina Trail Runners 
1167 Sirén Niki Raision Kuula 
1169 Virtanen Tatu  Liedon Parma  
6 juoksijaa
 
M45 maraton
4798 Airas Petro Sporttiklubi 
4799 Arlin Sami-Pekka Salo 
4716 Askola Petri FMR 
4722 Brännkärr David BrannCars Oy 
4724 Enkvist Christian Våno 
4714 Hakanen Miikka Vauhtisammakon Juoksukoulu 
4757 Heinonen Tapani SunDayRunners 
4761 Hildén Kai Vauhtisammakon juoksukoulu 
4765 Holmberg Mårten Chapel Harbour Lightnig  
4774 Jaakola Juha CombiTeam 
4775 Lempiäinen Mika Turku 
4007 Löflund Leif-Åke  
4776 Mäkinen Tommi Rusko runners 
4777 Mäntylä Juhana 
4778 Miettinen Juha  
4008 Niemelä Karri  
4779 Nykänen Jarno HyTri 
4780 Perttala Tom Velo Salo 
4781 Rantanen Mika Kunto-Pirkat 
4782 Raunio Jukka Kaarina 
4783 Raunio Riku HyTri 
4784 Tuominen Timo Littoinen 
4785 Varjoranta Vesa  
4786 Viero Timo  
24 juoksijaa
 
M45 puolimaraton
2065 Andersson Nicke Munkviken 
2066 Hämäläinen Juha Uimaseura Kaarina 
2067 Hellsten Timo KPK 24/7 
2068 Hyytiä Teppo Velo Salo 
2069 Kaukoranta Samu Sun Day Runners 
2070 Khalid Koula Marokko 
2071 Kiilholma Mikko Tampereen Maratonklubi 
2072 Koponen Petteri  
2073 Korhonen Tomi B12 - Powerwalking Group 
2074 Korin Mikael  
2075 Kortelainen Sami FMR 
2076 Koskinen Mika Lepotilan lepuuttaja 
2077 Laaksonen Jussi Team Järvelä 
2078 Lehtonen Tomi RCSD 
2079 Leskinen Petteri  
2080 Levänen Sami Renos  
2081 Luntamo Aki  
2082 Manninen Juha KPK 24/7 
2083 Mattila Janne Rauhalahti Road Runners 
2084 Nieminen Juha Kihniön Nouseva Woima 
2085 Palmer Jeremy Jänis 1:50 / FMR 
2086 Palmu Tommi RCSD 
2087 Pehkonen Markku  
2088 Rivala Tomi Lieto 
2089 Rosholm Sami Humppa Ukot 
2090 Savolainen Jarkko Tarvasjoki 
2091 Silta-aho Pentti Team SBR Finland 
2092 Urho Rami RCSD 
2093 Vähä-Piikkiö Markus  
2094 Valkonen Mika RCSD 
2095 Vierimaa Marko  Talotekniikka Honka 
2096 Viitala Tomi FMR 
2097 Vira Lassi Jänis 2:00 / FMR 
2098 Virtanen Kari Karunan Urheilijat 
2099 Vuorikari Juho Long short distance 
35 juoksijaa
 
M55 maraton
4787 Elomaa Karri Liedon Luja 
4788 Katila Ari Vauhtisammakon juoksukoulu 
4789 Killström Jouni  
4790 Kivelä Ilpo Turun Urheiluliitto triathlon 
4791 Klasila Simo FMR 
4792 Lindsten Markku Salo 
4793 Pouru Eero KylVe 
4794 Saastamoinen Mauno  
8 juoksijaa
 
M55 puolimaraton
2100 Härtull Ralf  
2101 Helinen Vesa  
2102 Intonen Olli Suomen Kaukokiito Oy 
2103 Isomäki Tero Fmr 
2104 Julin Kai VSVU 
2105 Kantola Ismo FMR 
2106 Keskimäki Kari  
2107 Lähde Anssi  
2108 Leppänen Pekka  
2109 Liukkonen Janne  
2110 Pyssysalo Tero TV-V 
2111 Råstedt Kaj Fribergs Gurkor 
2112 Reinikainen Mika FMR 
2113 Saloniitty Jouni Team Raju 
2114 Tepsa Hannu  
2115 Viitaharju Alpo Team Raju 
16 juoksijaa
 
M65 maraton
4795 Haapaviita Timo Valtra 
4847 Halkivaha Erkki Oripää 
4861 Kalliola Pertti FMR 
3 juoksijaa
 
M65 puolimaraton
2116 Cornu Mikael  
2117 Lipponen Eino Liedon Luja 
2118 Näppäri Harri Loimaan Leisku 
2119 Tanninen Timo A. FMR 
4 juoksijaa
 
N 10km
1170 Aakula Anni Mama Å 
1171 Ala-Nissilä Tiina  
1172 Andersson Jaana Munkviken 
1173 Bergman Heidi Åbo 
1174 Bergman Marina Lillmälö skogsvandrare 
1175 Bergqvist Sara  
1176 Bori Maria  
1177 Brysch Kristin  
1178 Elovaara Jonna Halikko 
1179 Erber Christine  
1180 Eskolin Sari Halikko 
1181 Forsman Anna Turku Muay Thai 
1182 Haajanen Kati  
1183 Hagström Päivi  
1184 Harmokivi-Saloranta Paula  
1185 Heikola Erna  
1186 Heikura Elisa  
1187 Ikonen Eveliina Mama Å 
1188 Jakobsson Essi Rum Cola Runners 
1189 Kallassalu Liina  
0 Kero Kirsi  
1190 Kolehmainen Veera  
1191 Korhonen Hanna Vauhtisammakon juoksukoulu 
1192 Koskinen Sari Lepotilan lepuuttaja 
1193 Lundström Marika Kaarinan juoksuklubi 
1194 Luntamo Katja  
1195 Luotonen Heli  
1196 Mäkitalo Minna Raision kuula 
1197 Malmivaara Rita Kaarina Trail Runners 
1198 Muranen Heidi  
1199 Mutenia Kaija Rum Cola Runners 
1200 Niemelä Sirkka Team Raju 
1829 Niinisalo Meeri  
1856 Orakoski Mailis  
1864 Pelkonen Sanna Mama Å 
1865 Peura Carolina  
1866 Pihlaja-Niinistö Virpi Paimio 
1867 Randell Annika  
1868 Rantanen Ansa Talikko Consulting 
1869 Rantio Saija Kaarinan juoksuklubi 
1870 Roine Jenni  
1871 Ruohola Anna  
1872 Ruohola Tara Turun Urheiluliitto 
1873 Salonen Elina  
1874 Saloranta Marita   
1875 Siivola Nina  
1876 Sillanpää Outi Mariasporch 
1877 Soininen Laura  
1879 Steiner-Forsberg Nora  
1880 Suutala Sara Mama Å 
1881 Tali Annika  
1882 Taskinen hanna  
1883 Tuominen Eerika  
1884 Vaaranmaa Sirpa Velo Salo 
1885 Vastamäki Essi  
1886 Wihlman Lena TNT Pargas 
1887 Yli-Savola Aura Rum Cola Runners 
57 juoksijaa
 
N maraton
4009 Alinikula Terhi  
4834 Aspelin Yvonne Skräbböle runners 
4825 Ellä Adonika  
4842 Halkivaha Anne Team Raju 
4840 Hujala Katri Team Raju 
4820 Karvo Michaela  
4821 Koli Annarita Endurance 
4815 Kosonen Soili  
4029 Kotila Jenni  
4042 Kummila Merita  
4863 Narvia Elina  
4864 Niemistö Katri Jyväskylän Kenttäurheilijat 
4865 Nurmikumpu Marianne  Lieto Trail Runners 
4866 Oksanen Virpi  
4867 Pohjavirta Elina Velo Salo 
4868 Rantanen Kaisu  
4044 Tuhkanen Jenny FMR Juoksukoulu 
4869 Vainio Emilia PVS triathlon 
4870 Valonen Jenni  
4871 Viljanen Mari Team Raju 
20 juoksijaa
 
N puolimaraton
2120 Aaltonen Petra Kpk24/7  
2121 Aho Saara  
2122 Blom Linda  
2123 Erkkilä Anne FMR 
2124 Hakala Elina  
2125 Holck Emilia  
2126 Joentausta Johanna  
2127 Kaarlonen Sari  
2128 Kaarlonen Tiina Velo Salo 
2129 Kairittu Sonja  
2130 Kaukonen Riina  
2131 Kaurila Reetta  
2132 Kivimäki Anna-Mari  
2133 Koskimies-Chiba Sanni  
2134 Kujander Heidi Kaarinan juoksuklubi 
2135 Lastunen Henrietta  
2136 Lehtinen Venla  
2137 Lehto Satu Ahmattaret 
2138 Lehtonen Emma  
2139 Lehtonen Minna  
2140 Linninen Hanna HL-Tilit 
2141 Litzen Noora  
2142 Mäkelä Henna  
2143 Markko Elina  
2144 Maunula Veera  
2145 Merikukka Krista  
2146 Mikkola Lenita Pihlajalinna 
2147 Nirkkonen Venla-Nora Turun Weikot 
2148 Nurmi Tiina Kolamäen kulaus 
2149 Nuutinen Jenni  
2150 Paasivirta Annukka  
2151 Pajari-Koivunen Marika  
2152 Pehkonen Susanna  
2153 Pekola Piia  
2154 Pukari Peppina   
2155 Riitinki Sari  
2156 Roms Riina Kolamäen Kulaus 
2157 Ruutila Stefanie   
2158 Sällinen Johanna Turun Urheiluliitto 
2159 Salmela Laura  
2160 Salmen-Rautavuori Hanna  
2161 Salonen Jaana Team Raju  
2162 Säteri Aino SunDayRunners 
2163 Silfver Jenna  
2164 Soini Sirkku Ahmattaret 
2165 Soininen Ellen TuUl Triathlon 
2166 Sola Ida-Maria  
0 Suur Maret  
2167 Syrjänen Katja  
2168 Taponen Maarit  
2169 Terho Jaana  
2170 Toivola Roosa  
2171 Törnqvist Jenny Houtskärs IF 
2172 Tuominen Ellinoora Rauman Urheilijat 
2173 Tuominen Saara  
2174 Valtonen Anna  
2175 Vesalainen Tuula  
2176 Virolainen Henna TKU Endurance 
58 juoksijaa
 
N17 10km
0 Faal Fatu TuWe 
1888 Karlsson Alma  
0 Kero Linnea Turun Urheiluliitto 
0 Koskinen Angielou  
0 Koskinen Marianelle TuWe 
5 juoksijaa
 
N45 maraton
4056 Blomqvist Linda Skogby IK 
4872 Grönlund Tarja Team RAJU 
4069 Pakomäki Sanna  
3 juoksijaa
 
N45 puolimaraton
2177 Ekholm Teija FMR 
2178 Gunell Yvonne Pargas IF 
2179 Kokko Sari  
2180 Liipola Johanna Lake&Forest 
2181 Mattila Jaana Rauhalahti Road Runners 
2182 Raittinen Anna  
2183 Silvan Anne  
2184 Tikkanen Katja Viipurin Urheilijat 
8 juoksijaa
 
N55 maraton
4873 Arell Aila Team Raju 
4874 Lehtinen Heli Jänis 4:00 / FMR 
4875 Pajula Helena Ypäjän Yllätys 
4876 Savonmäki Marja  
4 juoksijaa
 
N55 puolimaraton
2185 Killström Päivi  
2186 Lahti Aino Forssan Salama 
2187 Liukkonen Riika  
2188 Rantanen Tiina Kaarina  
2189 Saarenmaa Marjo Forssan puistojuoksijat 
2190 Uusitalo Arja Larsmo if 
6 juoksijaa
 
N65 puolimaraton
2191 Jukarainen Leena LahtiSport ( LS ) 
2192 Lehtonen Tuija Liedon Luja 
2 juoksijaa
 
10 km:llä yhteensä 123 juoksijaa
Puolimaratonilla yhteensä 194 juoksijaa
Maratonilla yhteensä 90 juoksijaa
Kaikissa sarjoissa yhteensä 407 juoksijaa
 
TOP 10 - Eniten juoksijoita seuroittain:
13FMR
13Team Raju
8Velo Salo
5Turun urheiluliitto
5Rum Cola Runners
4RCSD
4Vauhtisammakon juoksukoulu
4Mama Å
4Kaarinan juoksuklubi
3Talikko Consulting
123 / 194 / 90 jo mukana
viimeisimpänä
Tero Mäkinen , Kaarinan Juoksuklubi

 

 

Yhteistyössä


Itsepalveluvarasto
Oili Jalonen - Hinauspalvelu
MakeMove - Varusteista, koulutusta ja huoltoa kestävyysurheiluun
Suunnistajan Kauppa
TailWind energiajuomat ja palautusjuomat
L&T
Sporttinappi - verkkokauppa urheiluseuroille ja tapahtumien järjestäjille
Infrarent - Aina tiellä
Cloetta
Liikuntaliike
Aarreastiat
Relaxion
Viking Line
Forsport - pyörät ja urheilukauppa
Naantalin Hopeapaja - Kello- ja kultasepänliike Naantalissa
Heirol
Painola
Sauvon Kurkkusäilykkeet

Kaarinan Syysmaraton Facebookissa


 
• tossu.com
• uphillrun.fi
• KARU
 
Finnish Marathon Runners
Janne Klasila
maraton[ät]tossu[piste]com
puh. 040 5959 563

Copyright © 2021 Finnish Marathon Runners | Webbinen.net